Stradom pokonany

W trzeciej kolejce III Ligi Śląskiej Trampkarzy przy ul. Magazynowej gościliśmy drużynę Stradomia Częstochowa. Trampkarze z Częstochowy w ostatnich dwóch meczach zdobyli 3 punkty - przegrali nieznacznie na wyjeździe z zespołem z Pawonkowa oraz wyraźnie wygrali 10:0 z Olimpią Truskolasy. Przed meczem oczekiwaliśmy trudnego i wyrównanego spotkania, co później zostało potwierdzone na boisku.

W pierwszych minutach meczu inicjatywa należała do naszej drużyny. Po dobrze rozegranych akcjach stworzyliśmy 2 sytuacje bramkowe, które jednak nie zostały zamienione na gole. Względnie łatwy początek meczu oraz niewykorzystane sytuacje wpłynęły jednak negatywnie na dalszą cześć spotkania. Młodzi piłkarze z Kamienicy zaczęli popełniać dużo indywidualnych błędów, mnożyły się niecelne podania, przegrywali też wiele pojedynków jeden na jeden. Trampkarze Stradomia Częstochowa przejęli inicjatywę, grali wysokim pressingiem, stworzyli kilka groźnych sytuacji strzeleckich. Po jednej z takich akcji w końcowych minutach pierwszej połowy zdobyli bramkę, obejmując prowadzenie (choć bramka została strzelona prawdopodobnie z pozycji spalonej).

Po przerwie zobaczyliśmy jednak poprawę gry Trampkarzy z Kamienicy. Już w pierwszej minucie drugiej połowy Kamil Holi po indywidualnej akcji zdobył bramkę i powróciły nadzieje na wygraną oraz na dalszą dobrą grę naszej drużyny. Pomimo lepszej gry w drugiej połowie, to jednak nie można powiedzieć, że nasi Trampkarze tego dnia byli dobrze dysponowani. Nadal popełaniali sporo błędów, widoczny był brak "świeżości" i szybkości (???). Gorszą dyspozycję fizyczną nadrabiali wolą walki, która zdominowała drugą połowę spotkania. Gra stawała się coraz bardziej brutalna (w czym przeważali Trampkarze Stradomia) a sędzia miał coraz więcej pracy. Gdy już wszyscy myśleli, że pojedynek ten zakończy się remisem, wprowadzony na boisko Bartosz Mehr, zdobył w 68 minucie gola dajacego zwycięstwo oraz ważne 3 punkty młodym piłkarzom z Kamienicy.

Trampkarze Stradomia Częstochowa okazali się trudnym i niewygodnym przeciwnikiem. Jednak to Kamieniczanie okazali się lepszą drużyną. Pomimo słabszej tego dnia dyspozycji wygrali mecz i pokazali swój piłkarski charakter. Po dwóch wygranych spotkaniach drużyna nasza zajmuje 2 pozycję w tabeli, ustępując miejsca zespołowi Victorii Częstochowa.